Fotogalerie

Fotogalerie & Video

Beseda s motokrosovým závodníkem panem Dušanem Minarčíkem

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 213

 Počet fotek:  33  Otevřít

7.6. jsme moc rádi ve školní družině přivítali Davidova tatínka pana Dušana Minarčíka, motokrosového závodníka. Nejdříve si s dětmi vyprávěl o závodech, jak se na ně připravoval, kterých závodů se zúčastnil. Ukázal dětem trofeje, které získal. Děti si prohlédly výstroj , vyzkoušely helmy. Své vyprávění doplnil pan Minarčík videozáznamy z některých závodů. Na co se hlavně kluci nejvíc těšili, byla prohlídka motokrosových motorek, mohli se na ně taky posadit. Na závěr nám, na hřišti za školou, David předvedl jízdu na své motorce. Moc mu to šlo a přejeme mu, aby z něho vyrostl úspěšný závodník. Panu Minarčíkovi za vše děkujeme.

Fotbalový turnaj

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 212

 Počet fotek:  40  Otevřít

Duben v ŠD 1- Indiánskou stezkou

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 211

 Počet fotek:  89  Otevřít

Duben v ŠD 2

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 210

 Počet fotek:  41  Otevřít

Činnost dětí v 2. oddělení školní družiny.

MRAZÍK - DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 209

 Počet fotek:  61  Otevřít

10.5.2013

ŠD 1 - 18.4. besede o dopravní výchově s panem M. Dostálem

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 208

 Počet fotek:  24  Otevřít

Ve čtvrtek 18.4. jsme přivítali ve školní družině tatínka Nikolky Dostálové pana Marka Dostála.Přišel si s dětmi obou oddělení ŠD popovídat o dopravní výchově. Děti se dozvěděly, jak má být správně vybaveno kolo, o vybavení cyklisty. Seznámily se s dopravními předpisy a dopravními značkami. Pan Dostál odpovídal na všechno co děti zajímalo. V závěru si mohly děti vyzkoušet dopravní testy.Nejúspěšnější, Michaela Dukátová, Štěpán Holčák a Vlastik Koňařík obdrželi drobné dárky. Panu Dostálovi za zajímavou besedu moc děkujeme.

Matematický KLOKAN

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 207

 Počet fotek:  19  Otevřít

V pondělí 25. března si jako každý rok několik odvážlivců lámalo své chytré hlavy v okrskovém kole nad matematickou soutěží Klokan. A že to nebyla žádná brnkačka, o tom se můžete přesvědčit z urputných výrazů soutěžících na následujících fotografiích. Největším Einsteinem ze všech zúčastněných se nakonec stal Martin Podešva z 9. třídy (ten dlouhovlasý fešák na fotce č. 14) :).

Lyžařské závody

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 206

 Počet fotek:  89  Otevřít

8.3.2013

ŠD 1 - 5.4. Vynášení Morany

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 205

 Počet fotek:  22  Otevřít

Vynášení Morany - je zosobněna zimou, na jaře končí její vláda, proto se upálí, utopí, abychom společně přivítali jaro. Zdeněk Drienovský nás naučil říkání o Moraně a zazpívali jsme si písničku o jaru.Už aby tady bylo..........

Březen v ŠD 1 - Jaro, Velikonoce

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 204

 Počet fotek:  57  Otevřít

Vyprávěli jsme si o jaru a Velikonocích. Malovali a vyráběli jsme slepičky, zajíce, kuřátka.Zdobili jsme velikonoční vajíčka.Společně jsme vyrobili ze sena Moranu, oblékli jsme ji a vyzdobili.Každý sám si vyrobil malou papírovou Moranu. 20.3. pro nás děvčata Daniela, Iva a Kristýna připravily veselou scénku Velikonoční překvapení. 18.3. jsme navštívili obecní knihovnu, paní Vlčková nám četla z knížek pro děti,společně jsme si o nich vyprávěli a taky jsme si zasoutěžili, potom jsme si prohlédli knihovnu. Moc jsme se těšili na losování, některým z nás štěstí přálo a vyhráli i několik cen. Zahráli jsme si hry v tělocvičně a hráli jsme si v družině.....

Únor v ŠD 1 - Člověk je součástí přírody

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 203

 Počet fotek:  44  Otevřít

Motto měsíce - Jsi jediný člověk na světě,který vypadá přesně jako ty. Buď na sebe hrdý, že jsi jedinečný. Každý člověk je jiný a přesto stejný. 1 týden : Příprava na školní karneval 2 týden : Jak znáš své tělo ? 3 týden: Je zrak a sluch samozřejmostí pro všechny? 4 týden : Vším čím jsem, jsem rád - povolání Veškerá činnost ŠD byla zaměřena k těmto tématům.

Leden v ŠD 1- Kamarádi v nouzi

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 202

 Počet fotek:  34  Otevřít

Činnost ŠD v lednu byla zaměřena na pomoc zvířatům v zimě- přikrmování ptáků, krmítka a přikrmování lesní zvěře, krmelce.Myslivec pan Toman o tom dětem zajímavě vyprávěl. Vyráběli jsme krmítka s ptáčky, malovali na téma zimní radovánky a zimní sporty.Děti připravily loutková představení Kdo se o nás postará a Zvířátka a sněhulák.Děti hrají loutkové scénky rády a všechny se chtějí vystřídat. Děvčata z velké družiny Daniela,Kristýna a Iva pro nás připravila veselé zábavné odpoledne. Bavilo nás i soutěžní odpoledne Padesátkrát o přírodě.Také jsme hráli hry,moc se nám líbila hra Ptačí hnízda a Sněhová planina. Byli jsme venku stavět sněhuláky, zahrát si sněhovou honičku a malovat na sněhu.

Věneček

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 201

 Počet fotek:  38  Otevřít

22. 2. 2013 mohli žáci a žákyně 8. a 9. třídy ukázat svým blízkým, jak se naučili tancovat v probíhajících tanečních lekcích. Jako vždy byli všichni trošku nervózní, ale povzbuzení vyučující paní Šmigurové jim vlilo krev do tváří. Připraveno bylo spoustu soutěží a vystoupení vsetínských tanečníků, takže u zábavu bylo postaráno. Celý večer si účastníci užili naplno a už se jistě těší na velké taneční na střední škole.

I. třída - lyžařské závody

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 200

 Počet fotek:  95  Otevřít

Na závěr lyžařského kurzu našich prvňáků proběhly 15. února na Kyčerce lyžařské závody.

Sedmihlásek

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 199

 Počet fotek:  16  Otevřít

V listopadu se uskutečnila pěvecká soutěž Sedmihlásek.

Lyžařský výcvik 1. třídy

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 198

 Počet fotek:  27  Otevřít

11. - 15. února se ve Skiareálu Kyčerka uskutečnil lyžařský výcvik našich prvňáků.

ŠD 1 - 28.1. beseda s myslivcem panem Tomanem

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 197

 Počet fotek:  21  Otevřít

V pondělí 28.l. se ve školní družině konala beseda s myslivcem panem Jiřím Tomanem. Pan Toman vyprávěl dětem o lesní zvěři u nás, o tom jak je třeba se o zvěř v zimě starat, o práci myslivců. Děti si prohlédly lovecké trofeje, dozvěděly se něco o loveckých zbraních. Pan Toman odpovídal dětem na dotazy, na to, co je zajímalo. Besedy se zúčastnily děti obou oddělení družiny.Panu Tomanovi moc děkujeme.

MAŠKARNÍ KARNEVAL

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 196

 Počet fotek:  61  Otevřít

V neděli 10. února si v tělocvičně školy zařádily děti na maškarním karnevalu.

Karlovský pohár

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 195

 Počet fotek:  32  Otevřít

Vše vypuklo v pátek 25. ledna, kdy se na start postavilo 121 dětí ze 14 různých základních škol a 47 registrovaných opravdových závodníků. Trať byla rozdělena na tři okruhy. Nejmladší běželi 700 m, žáci 6. – 7. třídy absolvovali okruh v délce 1 500 m a nejstarší účastníci museli zvládnout 2000 m. Za povzbuzování svých spolužáků i přihlížejících diváků se závodníci snažili podat co nejlepší výkony a za svou snahu byli v cíli odměněni nejen malou pozorností a sladkostí, ale i určitě dobrým pocitem, že to dokázali. V celkovém součtu bodovaných míst se nám opět podařilo získat nejvíce bodů a obhájili jsme držení Karlovského poháru. Nejvíce se o to zasloužil Ondřej Píchal z 1. třídy, Vojtěch Kašpařík ze 2. třídy, Jan Kašpařík ze 4. třídy, Klára Stavinohová z 5. třídy a Alois Sibal z 9. třídy, kteří ve svých kategoriích obsadili 1. místo. Naši borci z oddílu biatlonu byli úspěšní v krajském závodě. Ve svých kategoriích zvítězili David Štvrtecký ze 2. třídy, Jan Kašpařík ze 4. třídy, a Jakub Štvrtecký z 8. třídy. Uznání zaslouží všichni, kteří zúročili natrénované kilometry a využili možností, jež nám tratě v naší obci nabízejí. I letos byl tento závod finančně podporován z Fondu mládeže a sportu Zlínského kraje, Obecním úřadem Velké Karlovice, Nadací Děti, kultura a sport, Papírnictvím Olšák Vsetín, firmou Austin Detonator Vsetín, firmou MOREAU AGRI Huštěnice, Unií rodičů při ZŠ Velké Karlovice a Pepi Centrem z Velkých Karlovic. Za to jim patří naše poděkování.

Pěvecký sbor na Zvonici

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 194

 Počet fotek:  19  Otevřít

14.12.2012 školní pěvecký sbor pod vedením p. uč. Boháčové vystoupil na Soláni.

Prosinec ŠD 2

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 193

 Počet fotek:  22  Otevřít

Vánoční zdobení perníčků

Turnaj ve stolním tenise

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 192

 Počet fotek:  6  Otevřít

Kateřinský jarmark

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 191

 Počet fotek:  24  Otevřít

Vystoupení dětí z naší školy u Karlovského muzea 25.11.2012

Mikulášská družina ve škole

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 190

 Počet fotek:  12  Otevřít

5. prosince 2012

Listopad v ŠD I

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 189

 Počet fotek:  49  Otevřít

JABLÍČKOVÝ TÝDEN : - malovali jsme strom s jablky, ovoce ve sklenici "Maminka zavařuje" - vyráběli jsme jablka a hrušky a zdobili je mozaikovou technikou - děti předvedly krátké divadelní představení podle povídky Jablíčko /N.Bobovská,D. Minarčík,D. Štvrtecký a F. Borák / - na výstavě jablíček jsme vybrali to nejpěknější -JABLÍČKOVÝ DEN -soutěžili jsme o nejdelší šlupku,kdo dřív sní a zapíská,lovení jablka,zatančili jablíčkový tanec a zahráli hru Ovocný koš BRAMBOROVÝ TÝDEN : - vyráběli jsme bramborová tiskátka - z tiskátek jsme navrhovali vzory na látku - soutěžili jsme ve škrabání brambor,v převážení brambor na trakaři, v házení do kotlíku.... - těšili jsme se na 2 LOSOVÁNÍ -za všechny činnosti získáváme losy,jednou měsíčně losujeme o ceny. - hráli jsme loutkové divadlo

Prosinec v ŠD I

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 188

 Počet fotek:  38  Otevřít

11.12 ZPÍVÁNÍ U VÁNOČNÍHO STROMEČKU -odpoledne koled, zimních písniček a básniček, zahájil Vlastik Koňařík se svou maminkou paní učitelkou Koňaříkovou - zahráli nám moc pěkně společně koledy na flétnu 19.12. VÁNOČNÍ BESÍDKA, kterou nám zahájili žáci 6 třídy s p. uč. Koňaříkovou - zahráli nám koledy na flétnu.Bylo to moc hezké vystoupení! Potom jsme si zazpívali koledy,vyprávěli si o starých vánočních zvycích, některé jsme si vyzkoušeli - krájeli jsme jablíčka, děvčata házela "botou",pouštěli jsme lodičky,mlsali jsme cukroví a hlavně...potěšili jsme se dárky. Škoda, že nás bylo tolik nemocných. - zdobili jsme stromek, malovali a vyráběli, zpívali a tancovali....

Beseda s tatínkem panem Mgr Gájou

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 187

 Počet fotek:  20  Otevřít

Na setkání s tatínkem Matouše Gáji, sochařem a řezbářem panem Mgr Gájou jsme se všichni těšili. Pan Gája dětem vyprávěl o svých studiích, o tom co všechno předchází vzniku sochy, z jakých materiálů se mohou tvořit.V knihách jsme si prohlédli některá zajímavá díla.Pan Gája nám vyprávěl, proč se věnuje práci se dřevem, jaké nářadí používá. V závěru nám Matouš předvedl, jak se pracuje s dlátem a dřevem. Některé děti si to také vyzkoušely. Za pěkné setkání panu Gájovi děkujeme.

Dějepisná olympiáda

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 186

 Počet fotek:  25  Otevřít

Žáci 8. a 9. třídy psali 14.11. dějepisnou olympiádu. Letos si ji mohli zkusit napsat i naši sedmáci, alespoň už ví, co je čeká příští rok.

Profesní exkurze 8. a 9. třídy

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 185

 Počet fotek:  23  Otevřít

7. listopadu jsme se vydali do Rožnova pod Radhoštěm na profesní exkurzi, aby jsme měli větší rozhled do budoucna. Navštívili jsme firmy na výrobu elektromotorů (ESPO), svíček (UNIPAR) a také ponožek (LOANA).

Leger test

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 184

 Počet fotek:  27  Otevřít

2. října 2012

ŠD I. - 2. 11. DEN LESNÍCH SKŘÍTKŮ

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 183

 Počet fotek:  53  Otevřít

Zábavné odpoledne jsme zahájili rejem lesních skřítků,kde se nám každý skřítek představil.Pro děti byly připraveny soutěže : O hbitého skřítka, v ochutnávání lektvarů a koření, házení do kotlíku.Zahráli jsme si hry Popletený les, Hlídej si místo, Lesní tanec a Rojením skřítků - veselým tancem jsme zábavné odpoledne ukončili.

MÁMO, TÁTO, POJĎME SI ČÍST - čtení s tatínkem p. Kamilem Píchalem

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 182

 Počet fotek:  21  Otevřít

Ve středu 31.10. přijal pozvání mezi děti do ŠD tatínek Ondřeje Píchala pan Kamil Píchal.Vyprávěl dětem o koních,o tom,jak se trénují dostihoví koně, o své práci žokeje, o úspěších, kterých dosáhl.Odpovídal dětem na jejich otázky. V závěru nám četl z knihy KONĚ FRANTIŠKA HOLČÁKA ANEB /NE/ČAS TAXISY, kterou napsal Břetislav Olšer. Bylo to moc pěkné setkání a panu Píchalovi děkujeme.

ŠD I. - 24.10.012 Drakiáda

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 181

 Počet fotek:  34  Otevřít

Počasí nám přálo, vítr foukal a draci létali vysoko.......

Zahájení školního roku

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 179

 Počet fotek:  22  Otevřít

1. školní den