Fotogalerie

Fotogalerie & Video

Ukončení školního roku

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 253

 Počet fotek:  24  Otevřít

Referát školy

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 252

 Počet fotek:  12  Otevřít

Jako každý rok, i letos se před vysvědčením konala soutěž Referát školy.

Loučení s deváťáky

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 251

 Počet fotek:  18  Otevřít

Poslední školní den školního roku 2013/14 a loučení se žáky 9. třídy.

Březen - červen v ŠD 2

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 250

 Počet fotek:  70  Otevřít

Nakupujeme ;soutěže autíček; taneční koberec; jízda zručnosti na koloběžce; hry dětí

Květen a červen v ŠD 1

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 249

 Počet fotek:  47  Otevřít

V těchto měsících byla naše činnost zaměřena na OBCHOD. Vyprávěli jsme si o obchodování dříve,o tržnicích,o obchodech dnes, o supermarketech.Také o tom jaká platidla se používala dříve, o současných bankovkách, o platebních kartách. Malovali jsme návrh obalu na zboží, návrh papírové bankovky. Naučili jsme se papírovou skládačku peněženky a vyráběli jsme peněženku podle šablony.Zahráli a zasoutěžili jsme si s kovovými mincemi. Velmi nás bavila soutěž O nejrychlejší pokladní - pokladníka.Za všechno jsme získávali papírové korunky a ti nejlepší byli odměněni. Hráli jsme loutkové divadlo ,sportovali na hřišti....

16.6. v ŠD 1 - nakupujeme...

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 248

 Počet fotek:  20  Otevřít

V měsíci květnu až do poloviny června jsme činnost ve školní družině zaměřili na OBCHOD. V pondělí 16.6. všechny děti dostaly 10 Kč a šli jsme nakupovat do samoobsluhy s potravinami.Byli jsme docela překvapeni, že jsme si mohli vybrat z poměrně velkého počtu potravin, které se vešly do částky 10 Kč, hlavně jsme nakupovali sladkosti.Každý si vybranou věc sám zaplatil. A bylo mezi námi několik dětí, i z druhé třídy, které u pokladny ještě nikdy neplatily. Paní prodavačky byly velmi milé,při odchodu rozdaly dětem čokoládové bonbony a náramky na ruku.

6.6. v ŠD 1 - Beseda o chovu výstavních koček s paní Bartečkovou

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 247

 Počet fotek:  20  Otevřít

V pátek 6.6. jsme přivítali ve školní družině maminku Mariánky Bartečkové, paní Bartečkovou. Vyprávěla dětem o historii chovu koček, jak se o kočičky starat,co všechno je potřeba k tomu, aby se s chovné kočky stala úspěšná výstavní kočka. Přinesla a ukázala dětem vybavení pro kočičky a hlavně přinesla kočky,které si děti mohly pohladit a pochovat. Děkujeme paní Bartečkové za pěkné odpoledne ve školní družině.

Beseda o práci policie s p. Vojtou Šarmanem a p. Pavlem Lukůvkou

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 246

 Počet fotek:  33  Otevřít

Do školní družiny přijali pozvání pan V. Šarman a pan P. Lukůvka, kteří dětem velmi zajímavě vyprávěli o práci policie a především o práci cizinecké policie. Odpovídali dětem na spoustu otázek. Besedy se zúčastnily i děti ze ŠD 2 s paní uč. J. Koňaříkovou. Beseda byla velmi zajímavá a dětem se tak líbila, že se jim ani nechtělo domů.

Duben a květen ve ŠD 1

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 245

 Počet fotek:  84  Otevřít

Do poloviny dubna jsme se ve ŠD zaměřili na jaro a Velikonoce. V druhé polovině dubna do května jsme si v rámci projektu VELKÉ KARLOVICE - VESNICE ,KDE BYDLÍM vyprávěli o DOPRAVĚ a POLICII. Všechny naše činnosti byly zaměřeny k tomuto tématu - vyprávěli jsme si o dopravních prostředcích, chování v nich. O dopravních značkách, o bezpečnosti na silnici.Hráli jswme hry s dopravní tématikou,soutěžili jsme a také výtvarná činnost byla zaměřena k danému tématu. 29.4. Autosalon ve školní družině - módní přehlídka a soutěž automobilů 7.5. Beseda o práci policie s panem V. Šarmanem a P. Lukůvkou 20.5. Závody na koloběžkách - děkujeme rodičům Katrin Kretíkové za zapůjčení koloběžek a panu Dostálovi za řidičské průkazy pro děti, které se umístily v měsíční soutěži od prvního do desátého místa.

EKOUŠ 2014

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 244

 Počet fotek:  19  Otevřít

25. 4. 2014 se ve Vsetíně uskutečnila oslava Dne Země. K této příležitosti si vsetínské ALCEDO připravilo pro žáky základních školy a gymnáiíí environmentální vzdělávací soutěž EKOUŠ. Letos se konal již 4. ročník této akce a naše škola se zúčastnila poprvé. Za první stupeň nastoupili Pavel Orság, Vašek Holčák, Filip Horáček a Roman Křenek. Za 2. stupeň reprezentovali Petr Kalus, Lukáš Korytář, Martin Boháč, Jirka Novák a Martin Černotík. Týmy čekalo šest stanovišť, na kterých musel prokázat vědomosti o vesmíru, přírodě a recyklování. Jedno stanoviště bylo dokonce vodní, kdy kluci museli lovit vědomosti z vody. 7. stanoviště bylo určené jen pro učitele, kteří měli odhadovat hodnoty pH různých tekutin počínaje octem a konče vodou z místního rybníčku. Soutěž nebyla jednoduchá, ale oba naše týmy bojovaly s chutí. V kategorii 1. stupeň jsme zvítězili a získali putovní cenu EKOUŠ, která je k vidění ve škole. Kluci z 2. stupně obsadili krásné třetí místo. Oba týmy skvěle reprezentovaly naši školu a už teď se těšíme na příští rok, kdy pojedeme vyhrát obě kategorie.

KARLOVSKÝ POHÁR MLÁDEŽE 2014 - bez lyží

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 243

 Počet fotek:  84  Otevřít

4. dubna 2014

ŠD 1 a ŠD 2 - 28.2. návštěva šindelárny ve VK

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 242

 Počet fotek:  15  Otevřít

28.2. jsme navštívili šindelárnu pana Dorňáka.Šindelem pokrývali střechy domů naši předkové a používají se ke krytí i dnes. Provázel nás pan Klíma, který děti seznámil s celou výrobou šindele, od kmene stromu až po hotový výrobek.A taky nám předvedl, jak se šindel vyrábí.

ŠD 1 - prohlídka karlovského muzea

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 241

 Počet fotek:  20  Otevřít

12.2. jsme se byli podívat v karlovském muzeu. Prováděla nás vedoucí muzea paní Kolandová. Vyprávěla nám o vzniku muzea, o starých řemeslech na Valašsku,o sklářství na Valašsku. Prohlédli jsme si nářadí, které používali naši předkové. Nejvíc nás zaujalo jednoduše vyrobené mlýnské kolo na mletí mouky.

MAŠKARNÍ KARNEVAL

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 240

 Počet fotek:  39  Otevřít

16. února 2014 proběhl ve škole tradiční MAŠKARI KARNEVAL.

Divadelní představení NAŠI FURIANTI

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 239

 Počet fotek:  57  Otevřít

V pátek 14. března sehráli ochotníci z Velkých Karlovic v režii paní učitelky Mgr. Ivanky Foralové pro žáky školy divadelní představení Naši furianti, v němž vystupovaly i děti z naší školy.

ŠD 1 a ŠD 2 -21.1. 2014 host v ŠD - kadeřnice paní Terezka Belháčová

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 238

 Počet fotek:  34  Otevřít

21.1. byla hostem ve školní družině kadeřnice paní Terezka Belháčová. Povídala si s dětmi , jak pečovat o vlasy, vyprávěla o práci kadeřnice, co všechno ke své práci potřebuje. Odpovídala dětem na jejich zvídavé otázky.Potom , a na to se děvčata nejvíc těšila , učesala a předvedla účesy na některých z nich. Všem se nám odpoledne líbilo, dokonce i chlapcům, a paní Terezce Belháčové děkujeme.

Leden 014 ve školní družině 1

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 237

 Počet fotek:  98  Otevřít

10.1. Bobíkovo odpoledne soutěží , her, písniček a tanečků 17.1. Nesli jsme krmení pro zvířátka do lesa a stavěli jsme přístřešky z větví 20.1. Kadeřnický salon - soutěž o nejlepší kadeřnici a malovali jsme návrhy účesů 28.1. Kloboukový den - s hrami, soutěžemi a tancem Malovali a vyráběli jsme výrobky se zimní tématikou, zpívali jsme, hráli loutkové divadlo................

Lyžařský výcvik 1. třídy

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 236

 Počet fotek:  67  Otevřít

10. února byl zahájen lyžařský výcvik našich prvňáků.

Zápis do 1. třídy

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 235

 Počet fotek:  43  Otevřít

4. února proběhl v naší škole zápis do 1. třídy.

POLOLETNÍ VYSVEDČENÍ 30.1.2014

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 234

 Počet fotek:  49  Otevřít

Průřez předávání pololetních vysvědčení v jednotlivých třídách

Na Mikuláše s 2. třídou

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 233

 Počet fotek:  35  Otevřít

Byl u nás Mikuláš!

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 232

 Počet fotek:  49  Otevřít

Návštěva ze SOU Vizovice

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 231

 Počet fotek:  18  Otevřít

Dějepisná olympiáda

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 230

 Počet fotek:  8  Otevřít

Den stromů

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 229

 Počet fotek:  33  Otevřít

Prosinec 013 ve školní družině 1

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 228

 Počet fotek:  105  Otevřít

4.12 -pekli jsme brambory Sv. Barbory 6.12. - Andělská družina - zdobení vánočního stromečku - 13.12 odpoledne s Luckami, které jsou patronkami švadlen a krejčích, vyráběli jsme šaty z papíru - 18.12. - vánoční besídka -vyprávění o Vánocích - vánoční zvyky dříve a dnes, koledy -výrobky s vánoční tématikou

Listopad 013 ve školní družině 1

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 227

 Počet fotek:  52  Otevřít

V listopadu jsme si hráli na p o š t u -zjišťovali jsme, co všechno se na poště dělá, vyprávěli jsme si o poštovních známkách, malovali jsme návrhy poštovních známek, prohlíželi jsme si alba poštovních známek našich tatínků. 22.11. jsme navštívili poštu, vyprávěli jsme si s vedoucí pošty paní Horákovou o tom, co se na poště dělá. Koupili jsme si losy, ale nic jsme nevyhráli. Potěšily nás malé dárečky. Další den jsme si v družině na poštu zahráli a moc nás to bavilo. Na vycházce jsme nasbírali listy stromů,vylisovali je a potom jsme z nich vyrobili obrázky. Ve školní kuchyňce jsme vařili čaj ze šípků a jablek - byl voňavý a všem nám chutnal.Při posezení u čaje jsme říkali básničky a zpívali písničky o podzimu.Taky jsme hráli loutkové divadlo, jak se zvířátka připravují na zimu....

Prosinec v ŠD 2. Posezení u čaje a zdobení perníčků

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 226

 Počet fotek:  22  Otevřít

Projektový den

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 225

 Počet fotek:  48  Otevřít

Září a říjen 2013 ve ŠD 1

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 224

 Počet fotek:  98  Otevřít

Za všechny děti školní družiny chci poděkovat : K.Píchalovi, M. Martinákové a A. Třetinové - za taneční představení. B. Němečkové, E. Borákové a K. Křenkové - za loutkové divadlo. K. Vojvodíkové a D. Škrabánkové - za zábavné halloweenové odpoledne Jsme rádi,že na nás naše starší kamarádky a kamarádi nezapomínají a těšíme se na další překvapení.

11.10. 2013 Drakiáda ŠD 1

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 223

 Počet fotek:  52  Otevřít

V týdnu před drakiádou jsme si vyráběli papírové draky , zahráli jsme si loutkové scénky, ve kterých hrál hlavní roli drak, naučili jsme se básničku o drakovi. V den Drakiády si děti donesly draky z domova .Vítr nás zlobil - foukal i nefoukal, takže draci létali i padali.Ale všem se nám to líbilo a některým se ani nechtělo jít v 15 hodin zpět do družiny. V dalším týdnu jsme si svoje zážitky, z pouštění draků, namalovali.

Svatba v šesté třídě

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 222

 Počet fotek:  16  Otevřít

Šesťáci se v občanské výchově učí o rodině. V jedné z podkapitol probírajíí, jak se uzavírá manželství, a tak si to zkusili na vlastní kůži. Zatím nanečisto.

Návštěva OÚ VK a beseda s místostarostou obce panem Jiřím Jurečkou

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 221

 Počet fotek:  13  Otevřít

Činnost školní družiny vychází z celoročního projektu VELKÉ KARLOVICE - VESNICE, KDE BYDLÍM, zaměřenému k třístému výročí založení Velkých Karlovic. V říjnu jsme si vyprávěli o obecním úřadu, navrhli a namalovali jsme znak obce, malovali jsme dům kde bydlíme ... v listopadu si budeme vyprávět o poště.

Projektový den "Naše obec".

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 220

 Počet fotek:  8  Otevřít

Cyklovýlet k projektovému dni" Naše obec". Fotografie páté a šesté třídy cestou na rozhlednu Miloňová.

Kroužek Digifoto

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 219

 Počet fotek:  6  Otevřít

Pár dokumentačních fotek z našich společných vycházek...

Podzimní hry a drakiáda ve školní družině 2

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 218

 Počet fotek:  47  Otevřít

Leger test

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 217

 Počet fotek:  31  Otevřít

1.10.2013

Výlet 6. třída, Hájenka na Nnovém světě, Semetín. 16. - 17. 9. 2013

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 216

 Počet fotek:  26  Otevřít

1. společný výlet 6. třídy a nového třídního učitele Mgr. Martina Cigánika. Dva dny plné her, zábavy a radostí, které pro nás připravilo ALCEDO SVČ Vsetín. Žáci se chovali výtečně, aktivně se zapojovali do programu a velmi svým chováním a jednáním potěšili pana učitele.

Nový školní rok

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 215

 Počet fotek:  12  Otevřít

První dny ve škole

ZŠ Velké Karlovice - Fotogalerie 214

 Počet fotek:  18  Otevřít

2. září 2013 začala školní docházka i našim prvňákům.