Vítejte na webu Základní školy Velké Karlovice


Školní akce

Výběr aktuálních pozvánek na školní akce pořádané v tomto školním roce. Další pozvánky a plakáty naleznete v sekci AKCE.Historie školy U kostela

29.června 1952 ve Velkých Karlovicích s hrdostí otevírali novou školní budovu. Byl to velký svátek celé obce, neboť stará školní budova, vetchá stařenka, již po všech stránkách nevyhovovala a přímo ohrožovala životy žáků i vyučujících.

U jejího zrodu stáli mimo jiné tehdejší předseda MNV, učitel Arnošt Šrot, ředitel měšťanské školy Jindřich Duda, předseda místní školní rady Josef Vašut a řídící učitel obecné školy U kostela Jindřich Vašut. Stavební práce byly zahájeny už 14. srpna 1947 podle projektu ing.arch.Ludvíka Hilberta z Prahy. Místním dozorem nad stavbou byl pověřen stavitel Michal Solanský. Vzhledem k historickým událostem těch dob ( rok 1948) se však stavba protahovala a komplikovala. Její projekt prošel mnohými úpravami. Původní, na svou dobu velkorysé plány, byly minimalizovány jen na to nejnutnější. Nebyla postavena mateřská škola, školní kuchyně, jídelna, byl zrušen shromažďovací sál i tělocvična, která však byla nakonec postavena "načerno". Přesto nově postavená školní budova byla v té době nejmodernější v kraji. Učitelé společně s žáky přestěhovali vybavení ze staré budovy a 1. září 1952 se v ní začalo učit.


Stránka historie školy


Aktuality

Informace k výuce dětí 1. - 5. třídy

Od 25. 5. 2020 bude zahájena výuka dětí 1. – 5. třídy. V příštím týdnu budou zveřejněny podrobnosti související s organizací výuky. Každý z rodičů bude vedením školy telefonicky kontaktován.

Zobrazit detail aktuality

Žádost o ošetřovné

Budeme vydávat každé pondělí a středu od 8:00 do 10:00 hodin. Zazvoňte, prosím, u vstupních dveří a paní účetní Vám jej přinese. Jak jsme informovali i na webových stránkách - lze se na č. 608 948 402 domluvit na případně jiném dnu - pokud v dané dny nemůžete!!

Zobrazit detail aktuality

Oznámení školní jídelny o změně ve vydávání jídla

Od středy 18. 3. 2020 bude školní jídelna vydávat cizím strávníkům oběd pouze do JEDNORÁZOVÝCH NÁDOB, které sama zajistí. Jídlonosiče z hygyenických důvodů nelze používat. Děkujeme za pochopení, kolektiv školní kuchyně.

Zobrazit detail aktuality

Děti, písničky a tance neznají hranice

Operační program přeshraniční spolupráce Slovenská republika - Česká republika

ZŠ Velké Karlovice - Projekt


Další informace projektu

Mgr. Svatava Koňaříková

Ředitelka školy

Mgr. Petr Koňařík

Zástupce ředitele

Zřizovatel školy

Obec Velké Karlovice

Miroslav Koňařík

Starosta obce Velké Karlovice

Právní forma školy

Příspěvková organizace

Právní forma školy

Právním subjektem je škola od 1. ledna 2000.

Adresa

Základní škola
Velké Karlovice č. 19
756 06

Telefon & email

Tel/fax: +420 571 444 015
E-mail: zsvk@zsvk.cz
ID datové schránky: 6c9yi4z

Další kontakty

Kontakty na učitele, vychovatelky školní družiny a provozní zaměstnace školy naleznete v sekci ÚŘEDNÍ DESKA / Zaměstanci školy

ZŠ Velké karlovice

Datum a svátek

Dnes je Středa 15. července 2020
Svátek slaví Jindřich.

Do prázdnin zbývá :-)

Dnů
Hodin
Minut
Vteřin

Sponzoři školy: